Denver Nuggets Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denver Nuggets Türkiye

WWW.NUGGETSTR.COM ADRESİNDEYİZ ! FORUM YAKINDA İNAKTİF OLACAKTIR !

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Los Angeles Lakers

4 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Şehir/Ülke : İstanbul/Türkiye
NBA Takımı : Nuggets

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 5th 2007, 5:59 pm

Los Angeles Lakers Lakerszu2
Los Angeles Lakers, Amerikan Milli Basketbol Birliği (National Basketball Association - NBA) Milli Basketbol Liginde oynayan Los Angeles, Kaliforniya şehri takımlarındandır. 2004/2005 sezonu sonu itibariyle NBA tarihinde en çok maç kazanan (2,621), en yüksek galibiyet oranına sahip (%61,9), en çok final oynamış takımdır (28). NBA Milli Basketbol Ligi'nde en fazla şampiyon olan takımlar sıralamasında , 16 şampiyonluğa sahip Boston Celtics`in arkasından 14 şampiyonlukla ikinci sıradadır.

Tarihi

1947 yılında Ben Berger ve Morris Chalfen Detroit Gems`i 15.000$ karşılığında satın aldı ve takımı Minneapolis`e taşıdı. Takımın adı da Minneapolis Lakers oldu. Gems bir önceki sezon sadece 4 maç kazanabilmişti ve lig sonuncusu olmuştu. NBA Seçmeleri`nde ilk sıradan oyuncu seçme hakkına sahip olan Lakers, dönemin en iyi pivotu olacak George Mikan`ı aldı. Yeni koç John Kundla ile birlikte takım büyük bir ivme kazandı, 1947-48 NBL şampiyonluğunu kazandı. Bundan sonraki sene Basketball Association of America`da mücadele eden Lakers burada da bir şampiyonluk kazandı. 1949 yılında Basketball Association of America`yla National Basketball League birleşti ve National Basketball Association adını aldı.

Minneapolis Lakers, George Mikan, Vern Mikkelsen ve Clyde Lovellette gibi oyuncularla 6 yılda 5 şampiyonluk kazanarak (1949, 1950, 1952, 1953, 1954) NBA`i adeta domine etti. 1954`de 24 saniye kuralının koyması, George Mikan`ın ciddi sakatlıklar yaşaması Lakers`i farklı bir oyun tarzına zorladı, Clyde Lovellette takımı sırtlamaya çalışıyordu fakat 1958`de lig sonuncusu oldular.

Takım 1960`da Los Angeles`a taşınarak günümüze kadar kalacak olan Los Angeles Lakers adını aldı. Takımı Elgin Baylor ve Jerry West taşıyordu, fakat o senelerde fırtına gibi esen Boston Celtics`in önüne çıkmak mümkün değildi. Finallerde 8 yılda 6 şampiyonluk Boston`a kaybedildi. 1972`de efsane oyunculardan Wilt Chamberlain ve yılın koçu seçilecek Bill Sharman`ın ortaklığıyla 33 maç üst üste kazanılarak NBA tarihinde üst üste maç kazanma rekoru kırıldı ve sezon sonunda özlenen şampiyonluk New York Knicks`i yenerek kazanıldı.

1973`te ise bu sefer New York, Lakers`ı finalde yeniyordu. Wilt Chamberlain`in de emekliye ayrılmasıyla takım tekrar bir duraklama dönemine girdi. 1975`te başka bir efsane Kareem Abdul-Jabbar takıma kazandırıldı fakat başarı bir türlü gelmiyordu. Ta ki Earvin "Magic" Johnson`ın 1979`da Los Angeles`a gelişine kadar.

Magic Johnson`ın henüz ilk senesinde yani 1980`de şampiyonluk kazanıldı. Philadelphia 76ers`ı 4-2 yendikleri serinin unutulmaz 6. maçı 16 Mayıs 1980`de Philadelphia`da oynandı. Sakat olan Kareem Abdul-Jabbar`ın yerine başlayan çaylak Johnson, o geceyi 42 sayı, 15 ribaund ve 7 asist ile kapattı. Daha sonra 1980`ler Lakers`ın hakimiyetiyle geçti, takım 7 final daha oynayıp 4 şampiyonluk daha kazandı.

1990`a gelindiğinde Michael Jordan`lı Chicago Bulls ortalığı sallamaya başlamıştı. 1991`de Magic Johnson HIV yüzünden basketbolu bırakmak zorunda kalmıştı. Lakers`ın ise eski günlerinden pek eser yoktu. Fakat zaman içerisinde takıma dahil edilen sansasyonel isimler; Shaquille O'Neal ve Phil Jackson, takıma Kobe Bryant ile birlikte büyük bir güç kazandırdı. Lakers 3 yıl üst üste (2000, 2001 ve 2002) şampiyon oldu. Karl Malone ve Gary Payton`ın da şampiyonluk isteğiyle takıma katılmasıyla takım daha da güçlendi fakat beklenenin aksine 2004 finalinde Detroit Pistons`a 4-1 elenildi.

2004 yazında takım kadrosu parçalandı. Shaq ve Kobe arasındaki kavga iyice su yüzüne çıkmaya başlamıştı. Shaq takımdan ayrıldı, Malone emekli oldu, Payton Boston`a gönderildi ve Phil Jackson takımdan ayrıldı. Şu anda takım Kobe Bryant`ın önderliğinde galibiyet almaya çalışmaktadır ve Phil Jackson takıma geri dönmüştür.

Unutulmaz Oyuncular

* 11 Bob McAdoo
* 13 Wilt Chamberlain
* 17 Jim Pollard (Minneapolis)
* 19 Vern Mikkelsen (Minneapolis)
* 22 Slater Martin (Minneapolis)
* 22 Elgin Baylor (Minneapolis-Los Angeles)
* 25 Gail Goodrich
* 32 Magic Johnson
* 33 Kareem Abdul-Jabbar
* 34 Clyde Lovellette (Minneapolis)
* 42 Connie Hawkins
* 42 James Worthy
* 44 Jerry West
* 99 George Mikan (Minneapolis)

En son tarafından Eylül 14th 2007, 7:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
https://denvernuggets.yetkin-forum.com
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 5th 2007, 5:59 pm

Lakers benim 2. takımımdır..
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 5th 2007, 6:00 pm

Lakers'ın sahibi tutuklandı
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Los Angeles Lakers'ın sahibi Jerry Buss, San Diego polisi tarafından alkollü araç kullandığı gerekçesiyle tutuklandı.

Konuyla ilgili olarak yetkililerden yapılan açıklamada, Jerry Buss'un (74) alkollü olarak, 2005 model Mercedes E320 marka otomobiliyle trafikte seyrettiği vurgulandı. Polis yetkilileri ise, Buss'un geceyarısı yerel saatte 01.00 sıralarında durdurulduğunu ve yapılan alkol testini geçemediği ifade edildi. Buss'un yanında 23 yaşında ismi açıklanmayan bir de bayanın bulunduğu ancak tutuklanmadığı belirtildi.

LA Lakers'ın da sahibi olan Buss, daha sonra kefaletle serbest bırakıldı.
Carmelo-DN
Yönetici
Yönetici
Carmelo-DN

Şehir/Ülke : Istanbul/Türkiye

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 6th 2007, 1:14 pm

A.I. demiş ki:
Lakers benim 2. takımımdır..

benimde Smile Green
http://www.denvernuggets.yetkin-forum.com
champion
Misafir

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 6th 2007, 1:31 pm

pek sevmem Lakers'i o yüzden bu başlığa pek takılmiim
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 6th 2007, 2:39 pm

champion_nuggets demiş ki:
pek sevmem Lakers'i o yüzden bu başlığa pek takılmiim

yorumlarını her zaman bekleriz
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 7th 2007, 8:34 pm

Eski günlerine dönmek isteyen LA Jermaine O'Neal'ı Kwame Brown'la takas etmek istiyormuş.Indiana da takımda kalmak istemeyen JO'nun takasına sıcak bakıyormuş.
champion
Misafir

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 7th 2007, 8:43 pm

A.I. demiş ki:
Eski günlerine dönmek isteyen LA Jermaine O'Neal'ı Kwame Brown'la takas etmek istiyormuş.Indiana da takımda kalmak istemeyen JO'nun takasına sıcak bakıyormuş.

Evet haber doğru.Bu transfer yazın gerçekleşebilir.
phx_m
Sophomore Nugget
Sophomore Nugget
phx_m

NBA Takımı : Suns

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 4:55 pm

Lakers K.Brown ve R.Turiaf'ı verip Indiana'dan JO ve Tinsley'i almak istiyormuş.Indiana ise teklifi düşünüyormuş.
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 4:58 pm

Eski günlerine dönmeyi isteyen Los Angeles Lakers takımımızdan Marcus Camby'e karşı Kwame Brown'ı önermiş.Bizim yöneticilerimiz ise kabul etmemiş.
phx_m
Sophomore Nugget
Sophomore Nugget
phx_m

NBA Takımı : Suns

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 4:58 pm

Denver'lı yöneticiler de gülüp geçmişlerdir heralde..
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:13 pm

phx_m demiş ki:
Denver'lı yöneticiler de gülüp geçmişlerdir heralde..

Evet biraz öyle olmuş :twisted:
bean_24
Misafir

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:18 pm

İşte geldim... :cheers:
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:19 pm

bean_24 demiş ki:

Hoşgeldin Lakers topicine :cheers:
champion
Misafir

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:20 pm

bean_24 demiş ki:

hoşgeldin kardeş sence Lakers bu sene transferde ne yapar?
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:22 pm

demiş ki:

Bu arada profilde sitene lakertr.com yazmışın istersen onu düzelt.bean_24
bean_24
Misafir

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:31 pm

Hoşbulduk... Transferde ben iyi şeyler yapacağını düşünüyorum çünkü bişeyleri yapma zamanı geldi de geçiyor... Biliyosunuz ki geçtiğimiz haftalarda kobe de bu konuda klubun girişimde bulunmadığını ve bu yüzden takasını istediğini açıkladı... Bu açıklamadan 3 saat sonra phil jackson onu ikna etti ve takımda kalıyor... Lakers ın bence bu saatten sonra yapması gereken kobe ile iyi anlaşabilecek, onu oynatabilecek yani tam anlamıyla takıma katkı sağlayacak oyuncuları bünyesinde barındırmak... Aksi taktirde ne kobe kalır ellerinde ne de bişeyleri başarabilirler ... Çünkü kobe nin istese neler yapabileceğini hepimiz biliyoruz... Ama bu iş tek başına olmaz... Görüyoruz cleveland ı... Lebron un eline gerektiği zaman bakıyorlar ama bencten gelen çaylak oyuncuları 30 sayı atıyor... Lakers ta ise herkez kobenin eline bakıyor... Yapmaları gereken 1. şey kobe ye yaranmak... Bilmem bana katılıyor musunuz???
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:35 pm

bean_24 demiş ki:
Hoşbulduk... Transferde ben iyi şeyler yapacağını düşünüyorum çünkü bişeyleri yapma zamanı geldi de geçiyor... Biliyosunuz ki geçtiğimiz haftalarda kobe de bu konuda klubun girişimde bulunmadığını ve bu yüzden takasını istediğini açıkladı... Bu açıklamadan 3 saat sonra phil jackson onu ikna etti ve takımda kalıyor... Lakers ın bence bu saatten sonra yapması gereken kobe ile iyi anlaşabilecek, onu oynatabilecek yani tam anlamıyla takıma katkı sağlayacak oyuncuları bünyesinde barındırmak... Aksi taktirde ne kobe kalır ellerinde ne de bişeyleri başarabilirler ... Çünkü kobe nin istese neler yapabileceğini hepimiz biliyoruz... Ama bu iş tek başına olmaz... Görüyoruz cleveland ı... Lebron un eline gerektiği zaman bakıyorlar ama bencten gelen çaylak oyuncuları 30 sayı atıyor... Lakers ta ise herkez kobenin eline bakıyor... Yapmaları gereken 1. şey kobe ye yaranmak... Bilmem bana katılıyor musunuz???

Kesinlikle katılıyorum JO veya KG gelmesinden önce S.Parker yerine şu takıma adam gibi PG istiyorum.
champion
Misafir

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:36 pm

bean_24 demiş ki:

Bence bu takas olayı Kobe ve PJ'nin bir oyunuydu.Bu oyuncuları almak o kadar da kolay değil.Lakers bu yaz büyük bir transfer yapamayacak gibime geliyor.
bean_24
Misafir

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:38 pm

Heh... İşte sen bu işi biliyosun... Bu smuch kadar gerizekalı (afedersin) bir oyuncu bilmem ben hayatımda... Kobe bomboşken ben atıcam hırsıyla hucüm faul yapan bir oyuncu... Hakan demirel i getirsek onun yerine daha güzel olur...

Edit: Bu arada daçka seçmeleri yarın mı ben mi yanlış anladım ???
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:41 pm

bean_24 demiş ki:
Heh... İşte sen bu işi biliyosun... Bu smuch kadar gerizekalı (afedersin) bir oyuncu bilmem ben hayatımda... Kobe bomboşken ben atıcam hırsıyla hucüm faul yapan bir oyuncu... Hakan demirel i getirsek onun yerine daha güzel olur...

Edit: Bu arada daçka seçmeleri yarın mı ben mi yanlış anladım ???

Evet yarın.. TBF'de görebilirsin.
bean_24
Misafir

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:46 pm

Yaa çok sağol Ben bi araştırma yapayım... Çünkü ne zamandır bi klub arıyorum... Allah senden razı olsun... :bball: Smile Green
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:47 pm

bean_24 demiş ki:
Yaa çok sağol Ben bi araştırma yapayım... Çünkü ne zamandır bi klub arıyorum... Allah senden razı olsun... :bball: Smile Green

Önemli değil Türk Basketbol Forumunda daha fazla bilgi verebilirim.
bean_24
Misafir

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:50 pm

Yaa versen çok iyi olurdu aslında yada o TBF nin linkini versen... Ben bulamadım aslında buldum da seçmelerle ilgili bir bölüm bulamadım...
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Los Angeles Lakers Empty
MesajKonu: Geri: Los Angeles Lakers   Los Angeles Lakers Icon_minitimeHaziran 9th 2007, 5:53 pm

bean_24 demiş ki:
Yaa versen çok iyi olurdu aslında yada o TBF nin linkini versen... Ben bulamadım aslında buldum da seçmelerle ilgili bir bölüm bulamadım...

Forumumuzdaki Türk Basketboluna bak oraya biraz yazmaya çalışıyorum.

Los Angeles Lakers
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Denver Nuggets @ Los Angeles Lakers
» Los Angeles Lakers @ Denver Nuggets
» Denver Nuggets @ Los Angeles Lakers
» Los Angeles Lakers @ Denver Nuggets - G10
» Los Angeles Lakers @ Denver Nuggets