Denver Nuggets Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denver Nuggets Türkiye

WWW.NUGGETSTR.COM ADRESİNDEYİZ ! FORUM YAKINDA İNAKTİF OLACAKTIR !

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Allen Iverson

4 posters
YazarMesaj
Nugsahol
Misafir

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeTemmuz 20th 2007, 12:38 pm

Allen Iverson Actalleniversonkh1
Allen Ezail Iverson (d. 7 Haziran, 1975), Amerikalı basketbolcu, Denver Nuggets için oynuyor.

Boyu 1.83 cm, kilosu ise 74,8 kg'dir. Kendisine özel üretilen Reebok marka ayakkabı giymektedir. Lakabı "The Answer"dır. 25 Aralık 2006'da Denver Nuggets'a takas olmuştur. Point Guard(oyun kurucu)'dır.

NBA'de oynayan en popüler oyunculardan biridir. Birçok rekoru vardır. Dört kez NBA sayı kralı olmuştur. Kariyer sayı ortalaması 28 sayıdır.

Amerikan Futbolu onun ilk gözağrısıydı. Lisede okulun hem Amerikan Futbolu takımında hem de Basketbol takımında yer aldı. İki takımda da eyalet şampiyonluğu yaşadı ve Virginia' daki liseler arasında en değerli sporcu ödülünü aldı.

1993 yılının Iverson için kabustan bir farkı yoktu. Arkadaşlarıyla birlikteyken yollarını kesen ırkçı bir grup beyazla çıkan kavga sonucu çete kurmak suçlamasıyla tutuklandı. Lakabı olan The Answer mahkemede sorulan sorulara vermiş olduğu cevaplar yüzünden takılmıştır. Kamuoyundaki yoğun baskılar sonucu cezası ağır ceza kapsamından çıkarıldı ve özgürlüğüne kavuştu.

Ona üniversite yolunu açan isim ise Georgetown Üniversitesi antrenörü John Thompson' dur. Ne yazık ki, Iverson' un üniversite yılları çok uzun sürmedi. Maddi imkansızlıklar ve kardeşinin hastalığı sebebiyle üniversiteyi bırakarak NBA' e katılma kararı aldı.

Iverson, 1996 NBA Draftı'nda Philadelphia 76's tarafından birinci sıradan seçilerek NBA' e ilk adımını attı. O draft NBA tarihinin en iyi draftı olarak söylenmektedir. 2005 yılında Orlando Magic'e atmış olduğu 60 sayıyla kariyer rekorunu kırmıştır. Kariyer asist rekoru 16, blok rekoru 3, top çalma rekoru 9, ribaund rekoru 11 dir. Kariyerinde sadece bir kez triple double yapmıştır. LA Clippers'a karşı 2002'de 30 sayı, 10 ribaund, 11 asistle gerçekleştirmiştir.

Bazen saha dışında yaptığı olaylardan dolayı tepki almıştır. Allen Iverson'ın Tiura adında bir kızı ve Allen adında bir oğlu vardır. Sports Illustrated dergisini okumaktan hoşlanır. Samuel L. Jackson ve Al Pacino en sevdiği aktörlerdir.En sevdiği aktris ise Halle Berry dir.Favori şarkısı Notorious B.I.G den Unbelievable'dir.Hobileri arasında resim çizmek de vardır.
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Şehir/Ülke : İstanbul/Türkiye
NBA Takımı : Nuggets

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeTemmuz 20th 2007, 12:40 pm

Gelmiş geçmiş en iyilerden biri kariyeride çok göze batıcı 76ers sucu falan olması onu takıma istememeleri çok ilginç..Özellikle babası erken yaşta ölmesi annesiyle yaşam mücadelesi vermesi..Benim en sevdiğim oyunculardan biri kesinlikle efsane..
https://denvernuggets.yetkin-forum.com
bean_24
Misafir

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeTemmuz 20th 2007, 3:53 pm

Bencede kesinlikle bir efsane... Benim en sevdiğim oyuncu ve istikrarlı... O zorlukların içinden çıkıp bir nba oyuncusu olmayı başarmış... Çok anlamlı bir sözü var onu örnek alıyorum... Ben her maçımı son maçım gibi oynarım... Süper...

Ivy i en çok Jordan ın belini kırdıktan sonra sevdim...Bide aynı şeyi shaq a da yaptı en sevdiğim hareketlerinden... Artık onu izleye izleye onun gibi oynuyorum... Bazı testlerde de Ivy çıkıyorum....Smile Green
Psychopath
Yönetici
Yönetici
Psychopath

Şehir/Ülke : İstanbul/Türkiye

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeTemmuz 20th 2007, 3:55 pm

bean_24 demiş ki:
Bencede kesinlikle bir efsane... Benim en sevdiğim oyuncu ve istikrarlı... O zorlukların içinden çıkıp bir nba oyuncusu olmayı başarmış... Çok anlamlı bir sözü var onu örnek alıyorum... Ben her maçımı son maçım gibi oynarım... Süper...

Ivy i en çok Jordan ın belini kırdıktan sonra sevdim...Bide aynı şeyi shaq a da yaptı en sevdiğim hareketlerinden... Artık onu izleye izleye onun gibi oynuyorum... Bazı testlerde de Ivy çıkıyorum....Smile Green

güzel Rock
https://denvernuggets.yetkin-forum.com
Nuggets_
Misafir

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeTemmuz 24th 2007, 3:07 pm

Bencede Ivy Bir Efsane....
allen ıverson
Sophomore Nugget
Sophomore Nugget
allen ıverson

Şehir/Ülke : antalya/türkiye
NBA Takımı : denver

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeMart 13th 2008, 3:04 pm

bence bu oyuncu olmadan denver olmaz
https://denvernuggets.yetkin-forum.com/
oulcan
Nugget
Nugget
oulcan

Şehir/Ülke : Antalya/Türkiye

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeNisan 6th 2008, 9:25 am

ıverson olmadan önce denverın oyunu güzel değildi ama ıverson gelince takımda herşey yenilendi
http://www.oul-can.tr.gg
oulcan
Nugget
Nugget
oulcan

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeNisan 7th 2008, 12:51 pm

ıverson tam olarak takıma bi alışsa varya kim yenebilirki bizi
oulcan
Nugget
Nugget
oulcan

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeNisan 7th 2008, 3:59 pm

bu adam çook dehşet basket oynuyo ya Gülen Yüz
Bubba Chuck
Rookie Nugget
Rookie Nugget
Bubba Chuck

Şehir/Ülke : istanbul/türkiye
NBA Takımı : denver nuggets

Allen Iverson Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson   Allen Iverson Icon_minitimeMayıs 25th 2008, 6:31 pm

basketbol oyanamamın sebebi bu adam artık onun aynısı gibi oyanadıım icin arkadaslarım bana Bubba Chuck demeye basladılar Aşıım bu adam
http://s3.travian.com.tr/dorf1.php

Allen Iverson
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Allen Iverson (Denver Nuggets) vs Lebron James Game 06/07
» Iverson Detroit'te
» Malik Allen